Poliuretano putos. Kas tai?
Vienas iš modernių šiltinimo būdų – šiltinimas poliuretano putomis.
Poliuretanas yra šiltinimo medžiaga sudaryta iš dviejų komponentų: poliolio ir izocionato.
Naudojant specialų purškimo įrenginį, skysto pavidalo medžiaga užpurkšta ant paviršiaus pradeda plėstis ir maždaug per 15 sekundžių sukietėja į vientisą dangą be sujungimų ir tarpų.
Dėl savo savybės greitai stingti, poliuretano putos gali būti purškiamos ant horizontalių, vertikalių ar sudėtingų formų paviršių.
Besiplėsdamos putos užpildo visas ertmes, įtrūkimus, puikiai prilimpa prie medžio, betono ar metalo.
Geras sukibimas leidžia išvengti mikro plyšių, pro kuriuos gali patekti oras, o tai užtikrina aukštą šiltinimo kokybę.
Sustingusi danga yra visiškai draugiška aplinkai, nesukelia alerginių reakcijų, nepažeidžia kvėpavimo takų.
Poliuretano putos pagal savo savybes dažniausiai būna skirstomos į dvi rūšis: atvirų porų ir uždarų porų.
Abiejų šių tipų putų cheminė struktūra yra panaši, tačiau jos turi savo skirtumų. Pagrindinis skirtumas, kuo skiriasi atvirų porų poliuretanas nuo uždarų porų poliuretano yra tai, kad pačios poros nėra uždaros, ir tai daro atvirų porų poliuretano putas minkštesnes ir silpnesnes. Atvirų porų poliuretanas turi geras šilumos izoliacines savybes. Jo šiluminio laidumo koeficientas yra 0,037 W/mK. Šios poliuretano putos yra purios, minkštos, elastingos, lengvos, smarkiau plečiasi (iki 100 kartų). Atvirų porų poliuretano putos lengviau pasiduoda įvairių formų šiltinimui, jas galima lengviau nupjauti ar dar kitaip apdribti.
Uždarų porų poliuretano poros yra visai uždaros, taip sukuriamas didesnis atsparumas orui ir vandens garams. Uždarų porų poliuretanas turi labai geras šilumos izoliacines savybes. Jo šiluminio laidumo koeficientas yra 0,021 W/mK. Šios poliuretano putos yra kietos, sunkios, nelaidžios vandeniui, neelastingos, atsparios gniuždymui.
Norint nuspręsti kokios medžiagos tinka Jūsų pastato šiltinimui siūlome pasikonsultuoti su mūsų specialistais.